1. Ana Sayfa
  2. Köşe Yazıları
  3. Muhammed’e İnanmak Ne Zor!

Muhammed’e İnanmak Ne Zor!

unnamed
1

Epistemoloji’ye kafa yormak dururken, Platon’un bilgi kuramının yetersizliğinin ispatını irdelemeyi maharet bilen için Muhammed’e inanmak ne zor!

Ya da yakın çağ Avrupasının kültürel gelişimine(!) katkı sağlamış yazarlara, fikir adamlarına hayranlık duyan, sanat ve edebiyat yaklaşımlarını yücelten için Muhammed’e inanmak ne zor!

Modernlik algısı Sanayi Devrimi’nde tutuklu kalmışlar için, Birleşik Krallığın Orta Amerika’dan yağmaladığı tonlarca altınla, katledilmiş insanların kanları üzerine inşaa ettikleri maskeli medeniyet algısını görmeyenler için Muhammed’e inanmak ne zor!

Hayat kurgusu sadece dünyadan ibaret olan, etiketine, kariyerine ve kendi cümlelerine güvenen için Muhammed’e inanmak ne zor!

Varoluş gâyesini, imtihan sırrını ve vaadedilen sonsuzluğu bahar mevsiminde bir çiçeğin açışında göremeyen için Muhammed’e inanmak ne zor!

Bir kadının vücudundan çıktığını, saatte 108 bin km hızla güneşin etrafında fırıl fırıl dönen bir gezegenin üzerinde yaşadığını, sonunda öleceğini unutan ve bütün bunları anlamlandırma çabasından yoksun insan için Muhammed’e inanmak ne zor!

Kendisinin bile bir evi, arabası, kaç odalı evi, yazlığı varken, kartvizitinde ya da ofisinin kapısında farklı farklı ünvanlar yazıyorken, akademik ünvanları, makaleleri ya da kitaplarıyla kendini farklı ve üstte görüyorken, ” Kuru et yiyen bir kadının oğluyum” diyen Muhammed’e inanmak ne zor!

Zihin kodu bütünüyle küfür, kadın ve paraya hapsolmuş kaba ve ham ruhlar için Muhammed’e inanmak ne zor!

Sâhi, “Muhammed’e inanmak” neydi? •Aleyhisselâtü vesselâm•

Halil İbrahim

Yorum Yap

Yorum Yap