1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. Mutluluğun Sırları
Trendlerdeki Yazı

Mutluluğun Sırları

Mutluluğun sırları için yazımıza göz atmalısınız.

5adb12a82269a20facb7492e

Başlığı görür görmez hepinizin aklından bir şeyler geçmeye başlamıştır eminim; en başta gelenleri para, çikolata, sağlık,aile… Fakat bana göre mutluluk daha basit bir şey. Gülümseyebilmek gibi… Örneğin bir insanın ne kadar parası olursa olsun veyahut ne kadar çikolata yerse yesin bir odaya koyun ve yanına birkaç tane asık suratlı insanlar koyun, gülümsemeye devam edebilecek mi ? Elbette hayır. Aynı olayın tersini düşünün bir de asık suratlı bir insanı mutlu insanların olduğu bir yere koyarsanız mutsuz olmaya devam edemez. Bunun neden gülmenin bulaşıcı olmasıdır. Etrafınızda olanları bahane etmeyi bir kenara bırakıp gülümsemeyi , karşınızdakini mutlu etmenin verdiği mutluluğu yaşamayı öğrenin. Birkaç madde halinde mutluluğun sırlarını sizler için hazırladık
• Önce kendinizi mutlu edin. Kendinize vakit ayırıp iç sesinizi dinleyin.
•Karşılık beklemeyin.Birisine gülümsediğinizde karşılık alamayabilirsiniz. Belki ikince kez yaptığınızda da alamayabilirsiniz ama karşıdaki mutlaka eninde sonunda mutlu olacak ve bunu size yansıtacaktır unutmayın gülmek bulaşıcıdır.
• Ufacık şeylerle bile mutlu olmayı bilin. Örneğin karşınızdaki yerden kopardığı küçücük bir çiçeği size vermesi sizi dünyanın en mutlu insanı yapmalı. Maddi değil manevi değere önem verin.
•Sevdiklerinize sevdiğinizi hissettirin. Mutlu etmeyi bilin örneğin güzel sözler söyleyip sarılın. Sarılmak bilimsel yönden de ispatlanmış bir mutluluk deposudur.
•Anı yaşayın. O anki mutluluğunuz ya biterse diye düşünürseniz mutluluğunuz emin olun kısa sürecektir. Ya da bir konsere gittiğinizde her anı kameraya almaktansa sevdiklerinizle beraber şarkıya eşlik edin.
Size tavsiyemiz bu yazıyı okuduktan sonra ilk işinizin sevdiklerinize gidip onları sevdiğinizi hissettirin ve sarılın. Pişman olmayacaksınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap