1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. Mutluluk
Trendlerdeki Yazı

Mutluluk

mutluluk-1

Mutluluk insanların hayatında önemli bir yere sahiptir. Olmazsa olmazımızdır. Onsuz hiçbir zaman yapamayız. Ancak mutluysak her şeyi yapabiliriz. Çünkü mutlu olunca kendimize inanırız. Bizi kimse durduramaz. Kendimize güveniriz.

Eğer mutluysak çevremize ışık saçarız. Mutluluk saçarız. Bizim mutluluğumuz ile insanlar da mutlu olur böylece. Eğer bu duyguyu başka kişilerle de paylaşırsak kendimizi de mutlu edebiliriz bence. Çünkü mutluluk bulaşıcıdır. Bir kişide oldu mu her yere yayılır. Tüm karamsarlıkları yok eder.

Günlük hayatta da önemli yeri vardır mutluluğun. Mutlu olmak insana avantaj sağlar. Mesela iş yerindesin eğer mutlu olup insanlarla iyi anlaşırsan bu senin başarını arttıracaktır. Fakat mutsuz olursan olduğun yerde durursun sadece.

Olaylara bakış açımız mutluluğumuzu etkiler. Eğer iyi yönden bakarsak mutlu oluruz. Fakat olaylara kötü yönden bakarsak mutluluğumuzu bulamayız. Tabi ki her zaman mutlu olmak zorunda değiliz, üzgün de olabiliriz. Ama üzgünlüğümüzü mutluluğa çevirecek yolu bulmamız lazım kendimizde.

 

Yorum Yap

Yorum Yap