1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Müzik Aleti Çalabilmek
Trendlerdeki Yazı

Müzik Aleti Çalabilmek

ahsap-puzzle-muzik-aletleri-30x3_10697_1

Eğer siz de bir enstrüman çalmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Size hem biraz bilgi vereceğim hem de püf noktaları söyleyeceğim.

Öncelikle başkalarının isteğiyle asla hareket etmeyin bu konuda. Çünkü bir müzik aleti çalmak keyif işidir. Zorlama ile yapabileceğiniz bir şey değildir. Onu sevmeniz, istemeniz lazım çünkü onunla bol bol vakit geçireceksiniz. Eğer gerçekten çalmak istediğiniz bir müzik aleti varsa bence onu çalın.

Asla pes etmeyin. Çalmayı öğrenirken çoğu kez başarısız olacaksınız belki de. Belki yanlış notalara, akorlara basacaksınız. Fakat bu pes etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Aksine sinirlenmeden daha çok çalışmanız gerekir bu konuda. Müzik aletlerini çalışmadan çalamazsınız. Çok fazla emek vermeniz gerekecek. Ve de zaman da gerekiyor illaki. Öyle hemen çalacaksınız diye bir şey yok. Onu kafanızdan çıkarın. Belki hayal ettiğiniz noktaya yıllar içerisinde geleceksiniz. Buna kendinizi alıştırmaya çalışın.

Bir müzik aleti çalmak bence bu hayattaki en güzel aktivitelerden birisidir. Sizi dinlendirmeye yardımcı olur bazen, bazen duygularınızı yansıtmaya yardımcı olur. Birçok konuda yardım edebilir size müzik aletleri. Sizin dostunuzdur onlar, sırdaşınızdır.

Yorum Yap

Yorum Yap