1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. Müzik
Trendlerdeki Yazı

Müzik

turk-muzik-dinleme-aliskanliklari

Müzik ruhun gıdasıdır diyorlar doğru mu sizce? Bence kesinlikle doğru bir söz. Müzik her açıdan iyileştirebilir bizi çünkü. Ve de gerçekten ruhumuzu besler. Hangi duygu ile dinliyorsak müziği o duyguyu besler ve doruklarda hissederiz. Mesela mutluyken şarkı dinlersek mutluluğumuz kesinlikle tavan yapar. Ya da üzgünken dinlersek birden ağlamaya bile başlayabiliriz.

Müzik aslında hatıralarımızla çok güçlü bir bağlantı içindedir. Her müziğe aslında kafamızda bir anı saplarız. Ve onu dinlediğimizde direk o anıyı bütün detayları ile hatırlarız. Yeri gelir bu güzel bir şey de olabilir yeri gelir çok kötü de. Fakat bu böyledir.

Müzikle haşır neşir olmak gerçekten çok güzel bir şeydir. Ufkumuzu genişletir bizim. Bir bakıma da spordur diyebiliriz. Mesela şarkı dinlerken dans edersek spor olur. Bunu müzik sağlar.

Bu sıkıcı karantina günlerinde siz de müzikle uğraşabilirsiniz. Eğer evinizde bir müzik aleti varsa neden çalmıyorsunuz ki. Bolca zamanınız var şu an. Öğrenmemeniz için de hiçbir sebep yok. Alın elinize bir müzik aleti ve çalmaya başlayın. Bırakın ruhunuz doysun.

Yorum Yap

Yorum Yap