1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. Özgürlük
Trendlerdeki Yazı

Özgürlük

man_freedom_sky_stones_118040_1920x1080

Özgür olmak istersin bazen. Seni tutan hiçbir şeyin olmamasını istersin. Sanki koskocaman okyanusun içinde yüzen tek senmişsin gibi. Sana engel olan bir kişi bile yok. Dalgalarla istediğin yere gidiyorsun. O tatlı, altın güneş sana gülümsüyor. Sen de ona selam veriyorsun. Martıların sesi kulağına geliyor. Sana birbirinden güzel şarkılar söylüyorlar. Eşlik ediyorsun onlara.

Uçsuz bucaksız sahillerde olmak istersin bazen. Yürürken dalgaların çıkardığı sesi duyarsın. Ayağının altında ezilen kumlardan hafif çığlıklar gelir. O güneşin tüm gün boyunca ısıttığı kumlar acılarını adeta senden çıkarır. Ama sen şikayet etmezsin. Ayaklarını çok güzel ısıtıyorlardır çünkü. Hafiften sular değmeye başlamıştır ayaklarına. Soğuk su ve sıcak kumu aynı anda hissedebilirsin. Dünyanın en güzel hislerinden birisidir.

Havada süzülmek istersin bazen. Kanatlarının olmasını, uçarken yüzüne çarpan serin rüzgarı hissedersin. Bulutlara dokunup dağılışını seyredersin. Kuşlarla yarış yaparsın adeta. Kimin kazanacağını bilemezsin.

Özgür olmak istersin bazen. Yalnız olmak ama özgür.

Yorum Yap

Yorum Yap