1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu korona virüs için uyardı.

Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu korona virüs için uyardı.

prof dr husnu pullukcu

Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu günümüzde yaygın olan virüsün en çok telefonlar vasıtasıyla taşındığını dile getirdi. Her anımızda yanıma taşıdığımız ve ellerimizin temas ettiği cep telefonlarını streç filme sarmamızı önerdi.

Pullukçu bu sözlerini şöyle dile getirdi;

Cep telefonlarımız hayatımızın büyük bir kısmını kapsıyor, gün içinde sürekli elimizde. Pek çok bakteri ve virüs bulunduruyor. Bu süreçte telefonlarımızı doğru kullanmanın iki yolu var. Biri telefon suya dayanıklıysa, dezenfektanla temizlemek veya alkol bazlı bir mendil ile silmek. İkincisi cep telefonlarını streç film ile sarmak. Aksi takdirde, günlük hayatımızda çok fazla bakteri bulunan telefonlar bu süreçte bizim için daha tehlikeli olacaktır.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Blogseyir.com sizlere özgün ve bilgi dolu bir platform alanı oluşturmak için 2020 yılında yayın hayatına başlamıştır. Merak ettikleriniz, bildikleriniz veya bilmediğiniz, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz makaleleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizler de ekibimizin bir parçası olmak istiyorsanız iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir veya [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Yorum Yap