1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. Sanal Ortamdan Nasıl Uzaklaşılır ?
Trendlerdeki Yazı

Sanal Ortamdan Nasıl Uzaklaşılır ?

Sanal ortamdan kurtulamıyorum . Ne yapmalıyım ?

Sosyalleşmek

Sanal ortamdan uzaklaşmak için öncelikle iradenizi yenip telefonu , bilgisayarı , televizyonu ve oyun konsolu gibi şeyleri bir kenara koymalısınız. Her şeyden kendinizi soyutlayın yatak çarşaflarınızı değiştirin, güzel bir duş alın ve uyuyun. Sağlam bir uyku çekin.

İlk işiniz sabah kalkınca kendinizi dışarı atmak olsun . Kendinize liste yapın şehrinizin güzel yerlerini, insan arasına karışın. Gittiğiniz yerin meraklılarıyla tanışıp sohbet edin fikir alışverişi yapın. Biraz zor olacak ama teknolojinin sizi alıkoyacak unsurlarından  uzak durun. Ama gittiğiniz yerlerde hatıra olsun diye fotoğraf çekilmek için yanınıza fotoğraf makinesi alabilirsiniz. Zamanla tanıştığınız kişilerden veya sevmeyi gezmeyi seven, size kötü örnek olmayacak sosyal arkadaşlar bulup onlarla da gezin. Şehrinizde her yeri gezdikten sonra ülkeye açılabilirsiniz.

Bütçemi aşıyor diyorsanız hemen her ilde yöresel , sosyal aktiviteler oluyor. Boş zamanınızı böyle aktivitelere ayırabilirsiniz.

İlk dönemlerde kendinizi dışarı atmanız gerekiyor olabilir ama sonra evde teknolojiden uzak durarak sevdiğiniz şeyleri yapabilirsiniz. Zor tatlılar yapmak , puzzle yapmak, arkadaşlarınızı çağırıp veya bir yerde buluşup çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz.

Ayrıca bu sosyalleşme sürecini hızlandırmak için sevdiğiniz, yapmak isteyip üşenip yapamadığınız bir spora yönelebilirsiniz. Spor yapmak insana özgüven kazandırır. Özgüvenli insan daha hızlı sosyalleşebilir.

Kesinlikle işe yarayacak şeyler : dışarı çıkın doyasıya gezin, spor yapın , teknolojik unsurlardan uzak durarak sevdiğiniz aktiviteyi yapın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap