1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. Spor Kelimesi Ne Çağrıştırıyor ?
Trendlerdeki Yazı

Spor Kelimesi Ne Çağrıştırıyor ?

Spor Kelimesi Ne Çağrıştırıyor ? Spor denilince aklınıza gelen ilk şey nedir ? Soruların Cevabı Burada.

Spor Yap Sağlıklı Yaşa

Spor her şeyden önce sağlıktır.

Spor denilince aklınıza gelen ilk şey nedir ? Genel olarak motivasyon gelir. Çünkü güne sporla başlamak insana enerji verir. Spor yapmak sadece beden gelişimini değil, aynı zamanda bedenin ruhla bütünleşmesini sağlar. İnsana, bazı zor dönemlerde  unuttuğu gücünü hatırlatır aslında.
İnsanın kendini iyi hissetmediği  zamanlarda, en sinirli anlarında insanı  kendine getiren tek şey spordur. İnsanı tam anlamıyla motive edeni ilgi alanıdır spor. İnsan sporla yeri geldiği zaman mutluluğunu , yeri geldiği zaman üzüntüsünü paylaşır. Yeri geldiği zaman stresini atar.

Sporun kattıklarından en önemlilerinden birisi de özgüvendir. Bu bütün uğraş alanları için geçerlidir aslında, ancak spor yapan kişi hem o alanda başarılı olduğu için hem de fiziksel olarak gelişme gösterdiği için özgüveni yüksektir.

Özgüven Nedir ?

Özgüven, kişinin kendi değeri hakkındaki subjektif değerlendirmesi; kişinin kendi özelliklerinin ne ölçüde olumlu ya da olumsuz olduğu hakkındaki yorumu. Özgüven hem kişinin kendisine ilişkin düşünceleri, hem bu düşüncelerin yol açtığı duyguları, hem de bu duygu ve düşüncelerin ifadesi olan davranışları içerir.

Kendimden örnek vereyim ben sporla liseye başladığımda tanışmıştım.İyi ki de tanışmışım, beni asosyal hayatımdan kurtardı. Spora başladıktan sonra bütün hayatım değişti ;fazla kilolarımdan kurtuldum ve özgüven kazandım. Umarım bu yazıda bir kişiye bile spor yapma alışkanlığı kazandırabilmişimdir.

Siz değerli okuyucularımız için hazırladığımız günlük spor programına ulaşmak için Tıklayınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap