1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Dünyasi
  3. Teknolojik Aletlerde Batarya Nasıl Kullanılmalı?
Trendlerdeki Yazı

Teknolojik Aletlerde Batarya Nasıl Kullanılmalı?

laptop-bataryası-nasıl-kullanılmalı

Herkesin çok merak ettiği konulardan birisi de telefonun bataryası nasıl daha uzun ömürlü kullanılır. Şu an teknoloji devrinde olduğumuz için malum herkesin elinde bir telefon var. Çoğu kişinin şikayeti de şarj konusunda oluyor. Özellikle de Iphone kullanıcıları çok şikayetçi bu durumdan. Peki nasıl kullanmalıyız bataryayı gelin bakalım.

İlk dikkat edeceğimiz şey telefonun şarjını tamamen bitirmemek olacaktır. Şarjınız %20 altına düştüğü zaman telefonunuzu şarja takmanız daha uygun olacaktır. Eğer %0 olup kendi kendine kapanırsa batarya kendine zarar verecektir. Yapılan araştırmalar sonucu 2-3 ayda bir telefonun tamamen şarjını bitirmek yararlı olabilirmiş fakat bittikten sonra %100 olana kadar telefonu açmamanız lazım.

Bataryanızın ömrünü kısaltan bir diğer faktör ise kablo ve adaptör. Bunları mümkün olduğunda orijinal kullanmanızı tavsiye ederim. Orijinal parçaların verdiği kaliteyi diğer ürünler maalesef veremez. Hem de bataryanıza kötü yönde etki eder.

Pek çok konuşulan konu ise telefonu gece şarja bırakmak. Bunda herhangi bir sakınca yoktur. Çünkü telefonunuz %100 olunca kendi kendine artık şarj etmeyi keser.

Yorum Yap

Yorum Yap