1. Ana Sayfa
  2. Dünya
  3. Türk Hava Yolları (THY), yeniden seferlere başlanılacağını açıkladı

Türk Hava Yolları (THY), yeniden seferlere başlanılacağını açıkladı

THY-uçak-696x398

Pandemi nedeniyle yurt içi ve yurt dışı uçuşlarını geçici olarak durduran Türk Hava Yolları (THY), haziran ayında yeniden seferlere başlayacağını açıkladı ancak yolcuların uçuş deneyimleri eskisinden biraz farklı olacak.

Türkiye'nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları'ndan tarihi ...


Seyahat sınırlamaları nedeniyle havacılık sektörüne büyük bir darbe indirmişti. Eşi benzeri görülmemiş bir krizle karşı karşıya olan sivil havacılık sektörü, sadece mart ayında 250 milyar dolardan fazla zarar etti.

 

Ülkelerin karantina önlemlerini gevşetmesi ile birlikte uçuşlara yeniden başlamaya hazırlanan havayolu şirketleri, güvenliği maksimum seviyede tutarak, halkı yeniden uçaklara çekmeyi planlıyor. Sivil havacılık sektörünün lider şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları (THY), geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 4 Haziran’da yeniden uçuşlara başlayacağını duyurmuştu.

 

THY'nin Yeni Marka Algısı "Widen Your World" - Haber

Türk Hava Yolları (THY), 4 Haziran’da iç hat, 10 Haziran’da ise dış hat uçuşlarına başlayacağnı açıkladı.Söz konusu tarih itibarıyla iç hat seferlerini açacak olan THY, koronavirüsle yaşama uyum sağlamak için uçuş düzenlemesinde değişikliğe gidiyor. 

 

THY, ilk etapta 19 ülkeye ve 23 farklı lokasyona uçuşlar düzenleyecek. İsveç, Danimarka, Kanada, Hollanda, Almanya, Avusturya, Gürcistan, Japonya uçuşların başlayacağı ülkeler arasında yer alıyor. Söz konusu listenin önümüzdeki dönemde daha genişleyeceği tahmin ediliyor. 

 

Koronavirüs nedeniyle uçuşlarını bir süre askıya alan ve 5 Haziran itibariyle iç hat uçuşlarına başlamayı planlayan THY, uçuşta da yeni bir döneme giriyor. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak yolcuların uçuş esnasında dikkat etmesi gereken konuları açıkladı.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin açıklaması şöyle:


• Sağlıklı uçuş için el bagajı yok, küçük el çantası var.

• Koridorlarda kuyruk ve temas yok.

• Anons ile sıra numarasına göre, biniş için arka sıradan öne doğru, iniş için önden arkaya doğru sırasını bekleyerek anons ile.

• Maskeni tak. Her dört saatte bir değiştirecek kadar yanında yedek masken olsun.

• Sosyal mesafeni koru, mümkün ve makul olan her yerde buna dikkat et.

• Hijyene dikkat, el yıkamak ve mümkün olduğunca online işlemler ile seyahat.


 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap