1. Ana Sayfa
  2. Gezi Rehberi
  3. Türkiye’de Balayına Gidilebilecek Şehirler

Türkiye’de Balayına Gidilebilecek Şehirler

Sizin için Türkiye'de balayına gidebileceğiniz şehirleri listeledik.

Balayı

Ülkemizin her toprağı karış karış ayrı güzeldir.

Ancak evlilik ve balayı özeldir. Bunlar için gidebileceğiniz şehirler :

 

1)Yeşille Mavinin Buluştuğu Cennet : Rize

Rize, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan bir şehirdir. Doğuda Çayeli ve Güneysu ile, güneyde İkizdere, batıda Derepazarı ve Kalkandere, kuzeyde Karadeniz ile çevrilidir.

Yeşilin bütün tonlarının arasında aşkınıza aşk katabileceğiniz bir şehir. Doğayı seviyorsanız ilk seçenekleriniz arasında olmalı. İçinde ve çevresinde bol bol tarihi eser bulunduran şehir , doğasıyla da göz büyülüyor.

 

2)Buram Buram Tarih : Mardin

Mardin, Türkiye’nin güneydoğusunda bir şehirdir. Mardin İli’nin başkenti, eski kentinin Artuqid mimarisi ve Dicle Nehri yakınında düz ovalar üzerinde dik yükselen kayalık bir tepe üzerindeki stratejik konumu ile bilinir.

Taş evleri görüp tarihi ara sokaklarda el ele yürüyebileceğiniz , hanlarda alışveriş yapabileceğiniz bir şehir.Tarihi İpek Yolu üzerinde yerini almış en eski yerleşim alanlarından biri olan Mardin arkeolojik, etnografik, tarihi ve doğal yönleriyle ön plana çıkan bir kenttir.

Marin Taş Evler

 

3)Deniz,Havuz ve Hizmet  : Antalya

Antalya, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık beşinci şehridir. 2019 sonu itibarıyla il nüfusu 2.511.700’dır. İlin yüzölçümü 20.177 km²’dir. İlde km²’ye 115 kişi düşmektedir. 19 ilçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 910 mahalle bulunmaktadır.

5 yıldızlı bir otele gidip denize , kuma ve hizmete boğulup çeşitli eğlencelere katılabilirsiniz. Balayınızda bu şekilde aşkınıza aşk katabilirsiniz.Otellerin,denizin yanı sıra doğal ve tarihi güzelliklerini de ziyaret edebilirsiniz.

Antalya
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap