1. Ana Sayfa
  2. Covid-19
  3. Türkiye’de Gündemde Olan ”İkinci Dalga” Konusuna, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıklık Getirdi
k_zg_n_m_

Türkiye’de Gündemde Olan ”İkinci Dalga” Konusuna, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Açıklık Getirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs salgını sonrası ikinci dalga ile ilgili SON DAKİKA açıklaması yaptı.

ss

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü salgınından sonra gelecek ” ikinci dalga” konusuna kısaca değindi.  Bakan Koca, büyük bir dalga beklemediğini belirtti.

 

Türkiye’nin artık tecrübeli olduğuna dikkat çeken Koca, uyarılarda bulundu

 Koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama yaptı. İkinci dalga konusuna değinen Bakan Koca, büyük bir dalga beklemediğini belirterek “Kurallara uymak kaydıyla küçük birtakım etkilenmeler olabilir ama biz eskisine göre, ilk dönemlere göre daha tecrübeliyiz” açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CNN Türk’e açıklamalarda bulundu

Son dakika... Sağlık Bakanı Koca, CNN TÜRK'e konuştu - Günün Haberleri

 

“Salgın Avrupa’da en geç Türkiye’ye geldi. 6 haftalık sürede birinci dönemi tamamladık. Hayat devam ediyor. Bu ikinci döneme biz kontrollü sosyal hayat adını verdik. Yani şu dönemde özellikle 3 şeyi ihmal etmememiz gerekiyor. Bizim maskeyi asla ihmal etmeden, sosyal mesafe dediğimiz asgari 1.5 metrelik mesafeyi mutlak sağlayan ve el hijyenini de ihmal etmeyen bir sürece girmiş olduk.” dedi.

 

Yeni bir salgın, yeni bir dalga beklemiyorum. Kurallara uymak kaydıyla olabilecek küçük birtakım etkilenmeler olabilir ama biz eskisine göre, ilk dönemlere göre daha tecrübeliyiz. Bu anlamda ne yapacağımızı hem sağlık çalışanları anlamında da çok iyi biliyoruz, sağlık altyapımız bu anlamda yeterli olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.” diyen Koca, ‘Yeter ki bu anlamda yine birlik, beraberlik çerçevesinde kuralları uygulama noktasında birbirimize hatırlatıp bu dönemi de geçirelim.’ uyarısında bulundu.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan "bahar" uyarısı: Daha büyük bir ...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son olarak; “Dünyada bu salgın bitmedikçe Türkiye’de etkisini sıfırlamak kolay olmaz. Çünkü Türkiye, Avrupa ile çok yakın ilişki içinde olan bir ülke.” İfadesinde bulundu.

Yorum Yap

Yorum Yap