1. Ana Sayfa
  2. Kültür & Sanat
  3. Uluslararası Ankara Caz Festivali internet üzerinden yayınlanacak

Uluslararası Ankara Caz Festivali internet üzerinden yayınlanacak

Festival kapsamında yerli ve yabancı caz sanatçıları, YouTube'daki Jazz Society of Turkey-Caz Derneği kanalı üzerinden seçkin eserlerini müzikseverler için seslendirecek.

caz festivali

24.’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Ankara Caz Festivali YouTube ortamında sevenleri ile buluşacak. Caz derneğinin yaptığı açıklamaya göre, tüm dünyayı kasıp kavuran yeni tip koranavirüs (covid-19) sebebiyle dünya çapınca ilk kez online canlı Caz Festivali’ne şahitlik edeceğiz.

 

Ankara Caz Festivali Youtube Jazz Society of Turkey-Caz Derneği kanalında Yerli ve yabancı bir çok caz sanatçısının bulunacağı festival 30 Nisan’da başlayıp 9 Mayıs’ta sona erecektir.
Uluslararası festival de 30 Nisan’da ilk sahneyi Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan “Cazın Kartalları” isimli orkestrası yer alarak festivale start verecek.

                                                                                    Hava Kuvvetler Komutanlığı – CAZIN KARTALLARI

 

Ardından 1 Mayıs Cuma günü Rustam Rahmedov Trio ile Cem ÖNERTÜRK caz sevenler ile buluşacak ve akabinde hem müzisyen hemde sunucu olarak tanıdığımız Ayhan SİCİMOĞLU “Latin Müzik Üzerine” konulu şöyleyişi ile caz müzik sevenleri ile sohbet edecektir.

                                                                                    Rustam Rahmedov Trio & Cem ÖNERTÜRK

 

                  Ayhan SİCİMOĞLU

Caz vokali ve caz piyanisti Ruben Hein, söz yazarı ve solist Aimee Allen gibi alanında ünlü caz sanatçıları da YouTube’da sanatseverlere seçkin eserler sunacak.

                                          Ruben Hein
Aimee Allen
                                         Aimee Allen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Caz festivalinin tüm detaylarını aşağıdaki web sitesinden öğrenebilirsiniz.

http://www.ankaracazfestivali.com/tr/program

Yorum Yap

Yorum Yap