1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. Yağmurlar Yağar

Yağmurlar Yağar

images (38)

 

Sahte güzelliği güneşe muhtaçtır şehirlerin, yağmur yağınca çirkinlik kusar altyapısız sokaklar, taşar caddelere. Ağlayıverince rimelleri akan kadınlar gibi, karmakarışık ifadeler sergisine dönüşür binalar, insanlar ve yollar. Aciz kalır yağmur yağınca herşey ve herkes. Sonra temizler rahmet her damı, her budağı ve her taşı.

Bilinçli tembelliklerim baştan çıkarır güzel niyetlerimi, incinirler ve kirlenirler şehirler gibi, şehirler kadar. Her eklemime betonlar döker habis ruhlar, saatler geçer gider yanımdan hızla, bir karabasan çöker dilime, bakakalırım seslenemem, dur bile diyemem…

Neyse ki, yağmurlar yağar yaşantıma zamansız, âniden bastırır sağanak sağanak. Akar, taşar kirlerim, ruhum kusar ne varsa. Aciz kalırım birbaşıma. Sebepler sus pus olur. Sırılsıklam yıkanırım tepeden tırnağa.

Bir sözün ucundan tutarım sonra, dağların bile çekindiği yüklerim hafifler omuzlarımda. Bir bakışın düşer gönlüme, adımlarından savrulur çölün kumları dizlerime derman gelir, dirseklerim dayanır dünyanın ağırlığına ve sabrederim yine.

Yine ayağa kalkarım, yine de dururum kıyamda, ellerim bağlı, huzurunda, huzurla…

Halil İbrahim

Yorum Yap

Yorum Yap