1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. Yalnızlık
Trendlerdeki Yazı

Yalnızlık

yalnizlik

Yalnız olmaktan korkmamalıdır insan. Çünkü elbet yanında onu destekleyecek birileri bulunur. Annesi, babası kardeşi… Hiç olmadı arkadaşları, dostları vardır insanın ona her zaman destek çıkabilecek.

Hiç kimsenin sesini duyamadığı zaman insan yıldızlara bakmalıdır belki de. Gecenin karanlığında ona yol gösterebilir yıldızlar. Belki sesini bile duyurabilirler sana. Dertlerini dinlerler, seninle anlaşırlar.

Yalnız olmaktan korkmamalıdır insan. Çünkü yalnızlıkta bile birilerini bulur. İlk önce kendini bulmakla başlar. Gerçek kendini keşfeder. Sonra başka insanları keşfetmeye başlar. Belki hayvanları keşfetmeye başlar, kendine yeni bir arkadaş bulabilir böylece.

Bazen yalnız olmalıdır insan. Yanında kimse olmadan kendi başının çaresine bakabilmelidir. Bu zamanlarda sorgulamayı öğrenir. Hayatı, kendini, herkesi…

Gerçek amacını bulur belki de. Mutluluğu bulur. Aramaz ama bulur. Kendiliğinden çıkagelir birden. Daha sonra hayatını daha güzel bir şekilde devam ettirir. Yalnız da olmaz bundan sonra hem çünkü mutludur. Ne yapacağını biliyordur.

Yalnız olmaktan korkmamalı insan…

Yorum Yap

Yorum Yap