1. Ana Sayfa
  2. Yaşam Tarzı
  3. Yemeksepeti Nasıl Kuruldu ?
Trendlerdeki Yazı

Yemeksepeti Nasıl Kuruldu ?

Yemeksepeti’nin başarı hikayesi..

yemeksepeti-845

Yemeksepeti’nin başarı hikayesi..
Uzun zamandır faaliyet gösteren Yemek Sepeti firması kurulduğu tarihten bu yana insanlar tarafından kullanılmış ve olumlu yanıtlar almıştır .

Peki YemekSepeti Nedir ?

Yemek Sepeti çeşitli yemek satıcılarını buluşturup , insanların bütün yemek çeşitlerini tek bir platform üzerinden paket sipariş vermesine olanak tanıyan bir platformdur.
Her zaman başarıyı uzakta hissetmemek gerekiyor , tamamen yeni bir alanda cesaretle atılan adımlar nelere yol açmış bir bakalım .

Üç arkadaş Nevzat Aydın,Melih Ödemiş, ve Cem Nufusi bu yola korkmadan baş koydular .
Nevzat Aydın Amerika’ya eğitim için gittiğinde e-ticaret ve paket servis sistemi ilgisini çeker .Bu servisleri aklında harmanlayıp bir fikir bulur ve Türkiye’ye döndüğünde arkadaşlarıyla paylaşır. Çeşitli ve uzun süren araştırmalar yaptıktan sonra Yeme Sepeti şirketi resmî olarak 2000 yılında kurulur. Önce faks ile günde 10 sipariş alan firma günümüzde belki de yüz binlerce sipariş alıyor.Hiçbir şekilde pes etmeyen ekip internet kullanımı arttıktan sonra faksı bırakıp internetten sipariş almaya başladılar ve internet kullanımının artmasıyla hızlı bir ivme yakaladılar ve zamanla uluslarası bile çalışmaya başladılar .Risk alıp hiç denenmemiş yolda yürüyen bu arkadaşlarlardan Nevzat Aydın hala şirketin CEO’luğunu yapmaktadır.
Yemek Sepeti 2015 yılında 589 milyon dolara satılarak Türkiye’de yapılan en büyük internet satışını gerçekleştirmiştir .
Yemek Sepeti’nin bu başarısı uluslarası alanda da görülmüş dünyanın önde gelen üniversitelerinden Harvard Üniversitesinde anlatılmaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap