1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar
  3. YENİ OYUN AKIMI : VALORANT

YENİ OYUN AKIMI : VALORANT

valorant

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu.

Valorant,Counter Strike: Global Offansive ve Owerwatch  oyunlarının karışımına benzetiliyor.Oyun içi iki takım bulunuyor, her takımda 5 kişi savaşırken bir taraf savunma yapıp diğer taraf saldırıyor.Toplam oynanan raunt sayısı 25 ken , 13 raunt alan takım oyunu kazanıyor. Oyunun dikkat çeken özelliği ise Counter Strike oyunundaki gibi saldırı ve savunma yaparken herkes farklı karakter seçebiliyor ve her karakterin farklı özelliği bulunuyor.

Oyunun ilgi çekici yanı özellikleri neler mi ?.Riot Games League of Legends oyunundaki gibi karakterleri ve özellikleri iyi oturtmuş gibi duruyor. Oyuncuları çeken karakterlerin özellikleri ve yetenekleri oldu.

Valorant

Valorant şuan kapalı kapalı betada. Kapalı betaya nasıl katılabilirim ?

Valorant’ın kapalı betasına katılmak tamamen ücretsiz. Riot hesabınızı Twitch’e bağlayarak ”Drop Aktif” başlıklı Valorant yayını yapan oyuncuları izleyerek katılabilirsiniz.Ara ara Riot hesabınızdan kontrol ederek kazanma şansını yakaladım mı diye kontrol etmeyi unutmayın.

Valorant
Valorant
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap