1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Yerli Üretim Araç Satın Alacaklara Özel Kredi Paketi
k_zg_n_m_

Yerli Üretim Araç Satın Alacaklara Özel Kredi Paketi

Birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında 1 yılı ödemesiz 15 yıl vade ile kredi kullandırılacak. İkinci el taşıtlarda %0,82 faiz ile kredi kullandırılacak. Tatile çıkmak isteyen vatandaşlara tatil kredisi gelirken, bisiklet almak isteyenler için de ayrı bir kredi kullandırılacak.

aar

Kamu Bankaları, Koronavirüs salgını sonrası başlayan normalleşme dönemi için konut, taşıt, sosyal hayat ve tatil kredi paketleri açıklandı. Paketler arasında taşı ihtiyacını karşılayacaklar için sıfır ve ikinci el seçeneklerin bulunduğu seçenekler de olduğunu açıklamış bulundu.

Pandemi  döneminde ekonomik olarak bireysel destek kredileri sunan kamu bankaları, normalleşme süreci için de 4 farklı başlık altında yeni kredi paketlerini açıkladı. Vatandaşların konut, taşıt, sosyal hayat ve tatil gibi alanlarda duydukları finansal destek ihtiyacı, açıklanan yeni paketlerle giderilmeye çalışılacak.

Birinci el konut ödeme tablosu:

Yerli Üretim Araç Satın Alacaklara Özel Kredi Paketi

 

Birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sunulacak.

 

 


Otomobil ya da ticari taşı ihtiyacını, sıfır ya da ikinci el yoluyla karşılamak isteyen vatandaşlar %0,49 ila %0,69 arasında değişen faiz oranlarıyla karşılaşacaklar. Bu kredi paketi, motosiklet dahil sıfır kilometre olan ve yerli üretim tüm araçlar için geçerli olacak. Ayrıca bireysel ya da kurumsal fark etmeksizin her türlü taşı ihtiyacı için kredi kullanmak mümkün olacak.Kamu Bankalarından Araç Satın Alacaklara Özel Kredi Paketi

İkinci el taşıt kredisi imkanı sunan Kamu Bankaları, yine motosiklet dahil, bireysel ya da kurumsal ikinci el taşıt almak isteyen vatandaşlar için %0,82 oranıyla kredi imkanı sunulacak. Azami 6 ay boyunca geri ödemesiz olan bu kredilerde 60 ay vade, maksimum 150 bin TL sınırı uygulanacak. İkinci otomobil araçlar için çekilecek olan kredi için bir diğer sınırlama ise aracın maksimum 7 yaşında olması. Yani vatandaşlar, 7 yıldan daha yaşlı taşıtları bu kredi ile satın alamayacaklar.

İkinci el konut ödeme tablosu:

Yerli Üretim Araç Satın Alacaklara Özel Kredi Paketi

 

 

İkinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık %0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

 

 

 

 

Başvurular ne zaman ve hangi bankalara yapılacak?

Vatandaşlar Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’a konut pekit için 2 Haziran’dan itibaren; taşıt ve sosyal hayat paketi için 5 Haziran’dan itibaren; tatil paketi için de bu hafta açıklanacak tarihlerden itibaren başvuru yapacaklar.

 

Son olarak salgın döneminde ağır bir darbe yiyen turizm sektörünü hareketlendirmek için vatandaşa tatil kredisi imkanı da sunuldu. 10 bin TL’’ye kadar, yine 6 ay ön ödemesiz, 36 ay vadeli kredi imkanı sunulacak. Yine bankaların anlaşma yapacağı seyahat acenteleri tarafından sunulacak olan bu paket kapsamında ilk 2 taksiti banka ve acente ödeyecek, yani tatilciler, gittileri tatilin ödemesine 9 ay sonra başlayacaklar. Böylece tatil paketi için oran %0,67’de kalacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap