1. Ana Sayfa
  2. Gezi Rehberi
  3. Yeşille Mavinin Buluştuğu Cennet : Rize

Yeşille Mavinin Buluştuğu Cennet : Rize

Doğu Karadeniz bölgesinde  yeşille mavinin buluştuğu en güzel cennettir  Rize. Yeşilin bütün tonlarını bu cennet şehirde görebilirsiniz. Bizimle birlikte bu cennet şehri tanıyın.


 

Doğu Karadeniz bölgesinde  yeşille mavinin buluştuğu cennet gibi bir yerdir Rize. Yeşilin bütün tonlarını bu cennet şehirde görebilirsiniz. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken cennet şehir, ayrıca Türkiye’nin hatta dünyanın çay sağlayıcılarından biridir.

Sürekli yağış alan bu  cenneti hava koşulları yüzünden gezmemezlik etmeyin. Doğa harikası yaylalar bu yağmurlarla sizlere ayrı bir keyif yaşatıyor. Temiz havası, doğal ve tarihi güzellikleriyle dikkat çeken bu cennet şehri gezmeye uzun bir vakit ayırmanız gerekiyor.

Gezilebilecek yerler çoğunlukla belli başlı yerler olarak listeleniyor ancak bu doğa harikası şehirde alelade bir yolu takip ettiğinizde bile yeşil bütün tonlarıyla karşılıyor sizi ve inanılmaz bir doğa seyri  yaşatıyor. Bu cennet her geçen gün adının duyulmasıyla birlikte ziyaretçi akımına uğruyor.

Rize’ye gidince görülmesi gereken yerler :

1-Ayder Yaylası

Yeşille Mavinin Buluştuğu En Güzel Cennet : Rize

Çamlıhemşin ilçesine bağlı deniz seviyesinden 1350 metre yüksekliktedir. Eşsiz doğası turistlerin sorumsuz davranışlarından kaynaklı bozulsa da, hala ziyaretçilerin göz bebeği. Bu doğal ortam aynı zamanda şenliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

2-Zilkale 

 

Yeşille Mavinin Buluştuğu En Güzel Cennet : Rize

Fırtına Deresi’nin batı yamaçları üzerine kuruludur. Kalenin üzerinde inşa edildiği sarp kaya kütlesi denizden 750 metre yüksekliktedir. Yakın tarihte restorasyon geçiren yapı, vadiye hakim, güzel manzaralı bir konuma sahip ve ilçedeki kaçırılmaması gereken ziyaret noktalarındandır.

3-Rize Kalesi

Yeşille Mavinin Buluştuğu En Güzel Cennet : Rize

Rize Merkez’i tam anlamıyla gören tarihi kalede güzel bir sabah kahvaltısı yapılabilir.

4-Anzer Yaylası

Yeşille Mavinin Buluştuğu En Güzel Cennet : Rize

Rize’nin balıyla ünlü yaylasıdır. Eşsiz bir doğal güzelliği sunar.

5. Fırtına Deresi

Yeşille Mavinin Buluştuğu En Güzel Cennet : Rize

Üzerinde tarihi köprüler olan bir dere düşünün!

Burada eğlencenin dibine vuracağınız rafting ve zipline aktiviteleri yapılmaktadır.

 

Ve tabii ki buraları gezdikten sonra tepeye doğru çıkan bir yol bulup sonuna kadar gitmeyi deneyin. Asıl bu cennet şehrin doğal güzelliklerini o zaman göreceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap