1. Ana Sayfa
  2. Güzellik & Bakım
  3. YORGUN VE ŞİŞ GÖZLER İÇİN MASKE

YORGUN VE ŞİŞ GÖZLER İÇİN MASKE

c407e62b233f4e4d91ecd61f88b4487c

Sabah uyanınca aynaya baktığınızda yorgun görünümlü şiş gözler ile karşılaşmaktan nefret ediyor olabilirsiniz. Hele ki, hemen hazırlanıp dışarı çıkmanız gerekiyorsa göz altındaki şişlikler moralinizi bozabilir. Göz altı şişliklerinin başlıca sebebi yorgunluktur. Yine stres, geç saatlerde uyuma ve uykusuzluk da şiş gözlere ve yorgun bir ifadeye neden olabilir. Şiş gözler için yazımızın devamındaki hazırlanışı ve uygulanışı oldukça basit olan maskeyi deneyebilirsiniz.

Yorgun ve şiş gözler için evde hazırlayabileceğiniz maske tarifleri ve pratik yöntemler şöyledir:

Bir kaseye soğuk su koyun üzerine birkaç damla kadar E vitamini damlatın. Ardından bir miktar pamuk alın ve bu karışımı bandırıp gözlerinizin üzerinde tutun.

Bir adet patatesi buzdolabında bekletin ve soğuyunca ikiye bölün. Sonrasında bu iki yuvarlak parçayı gözünüzün üzerinde yaklaşık 15 dakika kadar bekletin.

Bir miktar pamuğu buzdolabından çıkardığınız soğuk süte bandırın ve gözlerinizin üzeride 20 ila 30 dakika arası bekletin.

İki dilim salatalığı gözlerinizin üzerine yerleştirin ve ir süre bekletin. Sonuca çok şaşıracaksınız.

Sallama çay paketlerini kullandıktan sonra buzdolabında bekletin ve göz şişliklerini önlemek için bu soğuk sallama çay poşetlerini gözlerinizin üzerinde yarım saat kadar tutun. Yine buz kalıplarının içerisine bitki çayı veya normal çay dökerek buzlukta bekletebilir ve gözlerinizde şişlikler meydana geldiğinde buz kalıbından çıkararak soğuk çayı bekletebilirsiniz.

Bol su tüketmek de gözlerde şişlik oluşmasını önleyecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap