1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Dünyasi
  3. YouTube ve Para Kazanma
Trendlerdeki Yazı

YouTube ve Para Kazanma

Youtube nedir ? Para kazanma nasıl olur ?

Youtube

YouTube bir sosyal medya ve video paylaşım platformudur. Ama diğer sosyal medya platformlarından biraz farklıdır.Diğer sosyal medyalarda kişisel, amatör çekim yapılan videolar izlenirken YouTube’de daha profosyonel çekimler izleniyor . Bunun sebebi YouTube platformunun ticari hacminin daha geniş olması olabilir .Ama ortak olan bir özellik var bütün sosyal medya ya kullanıcıları artıyor . Bu artıştan YouTube de nasibini alıyor . İçerik üreticilerinin sayısı da izleyicilerin sayısı da hızla artan platformda izleyici sayısının artması olumlu bir etkenken içerik üretici sayısının artması rekabeti arttırıyor .
Bu büyüyen platformda belirli bir düzen var ve bu düzeni korumak gerekiyor . İçerik üreticileri için yeni şartlar ve yeni kurallar eklenerek bu büyüyen platformda denge sağlanıyor .
Bu meydana gelen değişiklikler ve yeni eklenen şartlar elbette ki ticari anlama da yansıyor .

YouTube’de para kazanmak için hangi şartlara sahip olmak gerekiyor ?

-1000 Aboneye sahip olmak.
-Herkese açık videolarda 4000 saat izlenmeye sahip olmak.

Sürekli büyüyen YouTube platformu için yerli bir karar olsa da yeni içerik üreticilerini zorluyor bu kararlar . İçerik üretmek için para lazım , para kazanmak için içerik üretmek lazım . Nasıl olacak bu iş ?
Üzücü durum ise YouTube’de ki pastanın büyük kanaların elinde olması . Ne yazık ki herhangi bir tanıdık ya da reklam olmadan YouTube platformunda tanınmak çok zor bir hale geldi .

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hem yazmayı , hem işlem yapmayı seven teknoloji düşkünü bir öğrenci. [email protected]

Yorum Yap