1. Ana Sayfa
  2. Deneme
  3. Zor zamanların üstesinden gelmek

Zor zamanların üstesinden gelmek

Bireyler yaşantı gereği zor zamanlar geçirebilir. Bu kimi zaman bir sınava hazırlık süreci kimi zaman ise çok önemli bir toplantı olabilir. Bu dönemlerde psikolojik çöküntü yaşanabilir. Mühim olan ise bu süreci en az psikolojik zarar ile atlatmaktır.

Başlıksız20_20200423194503

Öncelikle bu zor zamanı kabullenmeniz süreci en az hasarla atlatacağınız anlamına gelir . Evet kabullenmelisiniz. Bu süreç sadece sizin başınıza gelen bir olay değildir. İnsanların çoğunun sorunları, sıkıntıları vardır. Hepsi bu sıkıntılar ile baş etmeye çalışmaktadır. Bu hayatın en temel kuralıdır. Kendinizi onlardan farklı görmeyin. Herkesin başına gelebilecek süreçler olarak değerlendirin. Eğer böyle düşünürseniz her şey çok daha kolay olacaktır.

Size bu süreci daha derin olarak hissettiren düşüncelerden ve kişilerden uzaklaşın. Onların dediklerini dinlemeyin. Sizi hayal kırıklığına uğratmalarına ve ezik gibi hissettirmelerine de izin vermeyin. Her şeyden önce zihninizi rahat tutmaya, kötü düşüncülerden arındırmaya çalışın.

Bakış açınızı değiştirerek bardağın dolu tarafına bakın. Bu zor süreçlerin size büyük kazançlar sunacağını da kendinize hatırlatın. Unutmayın “kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde çıkmamıştır”. Siz bu süreçlerden geçerken birtakım tecrübeler elde edersiniz çünkü olayların tamamı sizin hayatınızın parçasıdır. Zor zamanlar olmadan hayat yaşanamazdı gibisinden de düşünün. Güzel şeyler zordur.

Her şeyden önemlisi bu zor zamanların bir gün biteceğini ve çok güzel şeyler yaşayacağınızı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben Yasin YILDIZ, 20 Nisan 2020 tarihinde blogseyir.com bünyesinde içerik üretmeye başladım. blogseyir.com için ürettiğim özgün ve seo uyumlu içeriler sayesinde kendimi her geçen gün geliştirmeye çalışıyorum. Siz değerli kullanıcılar için ben ve blogseyir.com yönetimi elinden geleni yapıyor, her geçen gün özgün, kaliteli ve güncel içerikler ile karşınıza çıkıyoruz...

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Zor zamanların üstesinden gelmek sabır işidir. Emeğinize sağlık